SsangYong Musso Grand, neúnavný pracant, který se po faceliftu zamlouvá každému

SsangYong Musso Grand, neúnavný pracant, který se po faceliftu zamlouvá každému

Pick-upy patří ve Spojených státech mezi nejprodávanější vozy. U nás je situace trochu odlišná, i přesto se zde najde dostatek těch, kteří chtějí mít doma k dispozici pořádný automobil. Takovou možnost jim nabízí i jihokorejská automobilka SsangYong se svým modelem Musso Grand. Ten si nedávno prošel faceliftem, který z něj dělá velmi atraktivní vůz za velmi příznivou cenu.

Na délku tento krasavec měří 5,4 metru a pod jeho kapotou bije turbodiesel o objemu 2,2 litru. Samozřejmostí je pohon všech kol, díky čemuž se nezalekne snad žádné výzvy. K tomu všemu Musso Grand přináší celou řadu komfortních prvků, díky kterým je v něm jízda opravdová radost. Co je ovšem tou největší radostí, je pohled na cenovku. 709 tisíc korun, to je částka, za kterou vám tak kvalitní pick-up nabídne jen málokdo.

SsangYong vždy volil cestu rozumu, a proto jsou jeho vozy chytře poskládané a nechybí jim osvědčené díly, díky kterým je automobilka ve finále schopna nabídnout vysokou užitnou hodnotu za rozumný peníz. Za něj navíc dostanete automobil, který svým řešením spadá spíše do staré školy. To by mohlo na první pohled vypadat jako nevýhoda, v případě vozů, které mají funkčnost na prvním místě, se o všem jedná o značnou výhodu.

Musso Grand nabízí zákazníkovi turbodiesel Xdi-220, uzavíratelný diferenciál, a v nabídce jsou dokonce dva typy zadní nápravy. Zákazník může volit mezi 5prvkovou zadní nápravou pro vyšší jízdní komfort či zadní tuhou nápravou s listovými pružinami pro vyšší užitnou hmotnost. Dvě jsou také výbavy, ze kterých má zákazník na výběr, a to buď verze Style 4WD či Premium 4WD.

Pokud patříte mezi ty, kteří si rádi personalizují vůz přesně dle potřeb, pak vás Musso Grand určitě osloví. Ceník totiž obsahuje celou řadu zajímavých prvků. Platí to však především u výbavy Style, ve výbavě Premium je totiž většina prvků, jako jsou například ventilovaná přední sedadla, již obsažena.

Ve svém standardu je vůz vybaven šestistupňovým manuálem, za příplatek si ovšem můžete pořídit i šestistupňový automat Aisin. Ve standardu dále nechybí ani takové asistenční prvky, jako je režim pro sjíždění a vyjíždění kopců, aktivní ochrana proti převrácení či ESP a kontrola trakce. Mezi komfortní prvky patří vyhřívaný volant, 360stupňová kamera či 9,2 palce veliký multimediální systém se zadní kamerou a dalšími prvky.

Ve výbavě Style 4WD Musso Grand vychází na 709 900 korun. Ve výbavě je Premium 4WD nabízeno za částku 939 900 korun. Na bratra SUV modelu Rexton se běžně vztahuje záruka 5 let či 100 tisíc ujetých kilometrů.